on line: 1
Organizatorzy
Burmistrz Wolsztyna
wolsztyn


wdk


ligma

ligma

logo lonstarmyspace  facebook  

transmisja

media10 URODZINY FESTIWALU !!!

X FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" 9 - 11 SIERPNIA 2019 !!!

X URODZINOWY FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY"!

Trudno w to uwierzyć, ale TAK! Festiwal "CZYSTE COUNTRY" ma już 10 LAT!!!

W tym urodzinowym roku spotkamy się z kilkoma Artystami, którzy w ciągu 10 ostatnich lat podobali się Wolsztynofanom najbardziej. Było ich wielu, o wielu więcej niż można zmieścić w jednym programie. Ale i tak mamy nadzieję, że tegoroczny program przywiedzie najlepsze festiwalowe wspomnienia, a przede wszystkim dostarczy nowych - równie dobrych!
Rozpoczynamy tradycyjnie w Parku Miejskim nad Jeziorem Wolsztyńśkim w PIĄTEK 9 sierpnia koncertem p/t "PERON WOLSZTYN".
Już od godziny 19:00 na parkowej scenie muzyka i taniec, a wokół sceny do korzystania z gastronomii i do zakupów zapraszają nasi partnerzy i nasze festiwalowe stoisko.
Tradycyjne warsztaty taneczne, pokaz oraz konkurs line dance w tym roku poprowadzi dla was grupa STREFA COUNTRY. Jak zwykle do wygrania atrakcyjne nagrody!
Do tańca i słuchania "na rozgrzewkę"przed głównymi atrakcjami festiwalu zaprasza zespół WHEELS OF STEEL, który w tym roku z dużym sukcesem promuje swoją nową płytę "Pieszy". Podczas koncertu usłyszymy przede wszystkim piosenki z tego albumu, a płyta oczywiście będzie dostępna na naszym stoisku festiwalowym.


Od soboty ponownie nad Jeziorem Wolsztyńskim zapanują ulubieńcy publiczności z Polski i Europy Zachodniej oraz USA.
Dzięki współpracy z "Pickin & Slidin' Prod" w Wolsztynie na WYŁĄCZNYM KONCERCIE W POLSCE, specjalnie na 10 Urodziny Festiwalu wraca do nas gwiazda z Nashville, USA: BUDDY JEWELL. Miliony sprzedanych płyt, kilka hitów na #1 miejscu Bilboardu, jeden z najpopularniejszych niezależnych artystów country na świecie. Autor ponadczasowych hitów "Help Pour Out The Rain", "Sweet Southern Comfort" i wielu innych.
BUDDY JEWELL w Wolsztynie wystąpi z towarzyszeniem międzynarodowej grupy EU Band

Kolejny Artysta, którego koncerty publiczność wspomina najmilej, to przyjaciele festiwalu zza Odry, czyli niemiecka supergrupa TEXAS HEAT . Na przestrzeni ostatnich lat skład zespołu zmienił się, do lidera Barndta Wolfa dołączyła fenomenalna wokalistka Elssa, band złapał nowy wiatr w żagle i jest obecnie uznawany za najlepszy i najbardziej stylowy zespół country w Niemczech. Przyjadą świętować z nami 10 Urodziny z nową płyą, z nowym repertuarem, ale z tą samą znaną Wam pozytywną energią i miłością do muzyki country.

Kolejne atrakcje to koncerty Artystów, którzy zawsze byli związani z naszym festiwalem: MICHAEL LONSTAR, Polska Legenda Country, kontynuuje serię koncertową "41 LAT MARZEŃ I COUNTROWERSJI" zabierając nas w podróż przez 41 lat swoich przebojów - znanych i lubianych w nowych aranżacjach oraz całkiem nowych, tradycyjnie w tym roku także HONKY TONK BROTHERS, ktorzy są z nami od pierwszego dźwęku na festiwalowej scenie w 2010 roku, a tym razem zakończą swoim koncertem urodzinową edycję festiwalu, a z kolei na zakończenie sobotniego wieczoru bawimy się przy muzyce COLORADO BAND, zespołu który wspóltworzył z nami kilka najważniejszych wydarzeń w historii "CZYSTEGO COUNTRY".

Ponownie na wolsztyńskiej scenie pojawi się TEREN C, z którym w tym roku wspólnie gramy w "SyMfonii Serc" pod patronatem Polskiego Towarystwa Stwardnienia Rozsianego.

Oprawę taneczną festiwalu zapewni po raz kolejny najlepszy obecnie polski zespół taneczny STREFA COUNTRY z nowym programem, a w ramach urodzinowych wspomnień w niedzielę widowisko taneczne przypomni grupa DANCING RIDERS.

Ale to nie wszystko! Będą także nowości!

Po raz pierwszy na "CZYSTYM COUNTRY" pojawią się Artyści z Polski i zagranicy, o których napiszemy już wkrótce. Prace nad programem trwają nadal, a kompletny program opublikujemy już za kilka dni.

Wszelkie aktualne informacje programowe znajdziecie TUTAJ

Drodzy fani! Miejsca w wolsztyńskich hotelach już się kończą! Nie zwlekajcie więc z planowaniem tego sierpniowego weekendu i DO ZOBACZENIA W WOLSZTYNIE !

Waldemar Ligma & Magdalena "Wilczyca" Łuszczyńska
Wolsztyn, kwiecień/maj 2019

 

 

 

 
Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn © 2010 - 2020. www.country.wolsztyn.pl. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.country.wolsztyn.pl)

stat4u