on line: 1
Organizatorzy
Burmistrz Wolsztyna
wolsztyn


wdk


ligma

ligma

logo lonstarmyspace  facebook  

transmisja

mediaARTYŚCI IX FESTIWALU "CZYSTE COUNTRY"

Jedyny koncert tego Artysty w Polsce - wyłącznie na Festiwalu „CZYSTE COUNTRY”!

Miliony sprzedanych płyt, nominacja Grammy, kilka hitów na #1 miejscu Bilboardu, jeden z najpopularniejszych artystów country na świecie.
Autor ponadczasowych hitów "From Here To Eternity" i "Drink, Swear, Steal & Lie", przez kilka ostatnich lat producent i dyrektor artystyczny show "Raiding The Country Vault" w Branson, Missouiri, uznanego za turystyczną atrakcję Branson #1.

W roku 2018 jego hit „Drink, Swear, Steal & Lie” zdobył kolejną falę popularności, tym razem w Europie i prze 6 tygodni z rzędu utrzymywał się na #1 europejskiej listy przebojów country HOT DISC CHART.
Europejska trasa połączona jest z promocją najnowszej płyty, z którą Artysta także przyjeżdża do Wolsztyna p.t. „Drink, Swear, Steal & Lie”, zawierającej największe przeboje Artysty oraz jeden całkowicie nowy utwór „Borderline”.

Prywatnie szczęśliwie żonaty z legendą US Army, panią pułkownik Jill Chambers, autorką rządowego programu pomocy dla dotkniętych PTSD żołnierzy powracających z misji, która także towarzyszyć będzie Michaelowi w Wolsztynie.

Ten koncert - dosłownie i w przenośni - rozświetli niebo nad Jeziorem Wolsztyńskim w sobotnią noc festiwalową!

Michael Peterson

Michael Lonstar

W tym roku w Wolsztynie LONSTAR i jego "40 LAT MARZEŃ I COUNTROWERSJI".

To tytuł nowego albumu i cyklu koncertów, z których kolejnym festiwalowym wydarzeniem będzie oczywiście koncert w Wolsztynie.
Polska Legenda Country i Artystyczny Dyrektor Festiwalu i jego stylistyczna wizytówka - MICHAEL LONSTAR - zabierze nas w podróż przez swoje czterdzieści lat przebojów, a towarzyszyc mu będzie niezmiennie Lonstar Band... ale nie tylko...

Żeby zobaczyć co będzie się działo podczas tego jedynego w swoim rodzaju koncertu trzeba tylko do Wolsztyna przyjechać i przyjść do Parku. Zapewniamy że warto to zrobić.
"40 LAT MARZEŃ I COUNTROWERSJI" Lonstara będzie mocnym akcentem na zakończenie pierwszej połowy festiwalu w sobotnią noc.
Wielokrotnie nagradzany, w tym przez CMA France, w kategoriach Instrumentalista Roku i Międzynarodowy Artysta Roku, jeden z najlepszych gitarzystów country w Europie.
Multiinstrumentalista (gitara, dobro, skrzypce, gitara pedal steel), mistrz techniki chicken-picking, lider zespołu „Mr. Jay’s Band”, wokalista i songwriter.
Współproducent Country Festival Santa Susana w Hiszpanii, szef agencji producencko-managerskiej "Pickin' & Slidin' Prod".
Twórca i lider międzynarodowej formacji EU BAND złożonej z czolówki europejskich instrumentalistów muzyki country, który to zespół na stałe towarzyszy w europejskich trasach amerykańskim gwiazdom muzyki country (Darryl Worley, Michael Peterson, Buddy Jewell).

Postać nietuzinkowa, obdarzony świetnym poczuciem humoru showman i wysokiej klasy profesjonalista.
Na ten energetyczny show zapraszamy w samym środku festiwalowej soboty!

Mr Jay's Band

Arly Karlsen

ARLY KARLSEN, znany na całym świecie norweski gigant muzyki country, jeden z filarów supergrupy EUROPEAN HIGHWAYMEN i jeden z największych ulubieńców wolsztyńskiej publiczności, wraca do Wolsztyna ze swoim autorskim koncertem.


Okazja do powrotu jest znacząca. "40 YEARS ON THE ROAD" to tytuł trasy podsumowującej czterdziestolecie kariery i cieszymy się bardzo, że to właśnie wolsztyńska scena będzie częścią tego ważnego międzynarodowego cyklu.
Na Czystym Country dodatkowo ten koncert brzmieniem gitary elektrycznej wzbogaci "nasz" GRZEGORZ KOPKA.

ARLY KARLSEN & SONS to nasz headliner niedzielnego wieczoru!

To oczywiste, że trudno wyobrazić sobie Festiwal "Czyste Country" bez tego zespołu, którego dźwięki były pierwszymi w ogóle dźwiękami na wolsztyńskiej scenie w historii festiwalu, który wie i prezentuje "co to jest to country" i który niezmiennie od lat przyciąga rzesze fanów na swoje koncerty.
Ale... czy tylko "zespołu"? I czy tylko "BROTHERS"? 
Historia festiwalu Czyste Country to niejako paralela historii Honky Tonk Family ostatnich kilku lat. To Rodzina Rybczyńskich ściąga do Wolsztyna z najdalszych zakątków Polski i Europy, po to by raz w roku właśnie tutaj spotkać się i przeżywać ten festiwal razem z Wami. To oni zapewniają wolontariat prowadząc nasze festiwalowe stoisko pod wodzą Eli Rybczyńskiej, pomagają przy logistyce i obsłudze zagranicznych gości. To właśnie w Wolsztynie zaczęła się historia kolejnego pokolenia, którego owocem jest mała Natalka - córka Ani i Grzesia Kopki.
W tym roku karta tej historii zapisze sie po raz kolejny.
W sobotni wieczór czeka nas jak zawsze solidna porcja czystego country w wykonaniu Honky Tonk Brothers.
W niedzielny poranek zaś o godzinie 10:40 w Kościele Św. Józefa odbędzie się Chrzest Święty nowonarodzonego syna Michała Rybczyńskiego, który wraz z całą rodziną właśnie Wolsztyn i nasz festiwal wybrali na właściwe miejsce i czas na tę jakże ważną uroczystość. Bezpośrednio po ceremonii chrztu odbędzie się tradycyjna Msza Św. Country & Gospel z udziałem całej Honky Tonk Family i zaproszonych Artystów festiwalu.
Ten "chrzest festiwalowy" i wzajemna relacja Rodziny i Festiwalu to precedens jakiego jeszcze w Polsce nie było i z jakiego wspólnie z Honky Tonkową Rodziną jesteśmy dumni.
Przeżyjmy to wspólnie!

Honky Tonk Brothers

 Colorado Band "Colorado Band to pochodzący z Łodzi zespół, który od dwudziestu pięciu lat swojej bytności na scenie zapewnia swoim fanom mnóstwo dobrej muzyki w stylu Country i Country Rock a do tego odpowiedni nastrój i niezaprzeczalnie świetną zabawę" - możemy wyczytać z wizytówki zespołu i chyba nikt nie ma wątpliwości, że dokładnie tak właśnie jest.
Ulubieńcy polskiej publiczności, zawsze tak samo weseli, zawsze przyciągają przed scenę tłumy jedyną w swoim rodzaju atmosferą swoich koncertów i przebojami, które śpiewa z nimi niemal każdy.
W ubiegłym roku zespół świętował swoje XXV lat na scenie, kończąc tę jubileuszową trasę w Wolsztynie. Były flary, prezenty i mnóstwo radości. A jak będzie w tym roku? Chłopaki z Colorado Band nie zwalniają tempa, i już za kilka dni spotkamy się z nimi ponownie. Tym razem późnym wieczorem w niedzielę Colorado Band swoim koncertem zakończy IX Festiwal "Czyste Country".

Kto z nas nie zatęsknił chciaż raz za "ETZ" czy "Modlitwą wracających", ze "złotego okresu" Grupy Furmana? No i doczekaliśmy się ich w Wolsztynie!

ANDRZEJ TROJAK, charyzmatyczny ex-lider Grupy Furmana wraca na countrowe sceny pod swoim nazwiskiem, z nowym zespołem i nowym brzmieniem. Będą stare, dobrze znane przeboje. Będą zupełnie nowe piosenki. Będzie żywiołowo i będzie lirycznie.
Z radością w Wolsztynie powitamy także (chciałoby się powiedzieć: nareszcie!) Artura Konwińskiego, który wzbogaca brzmienim gitary pedal steel nowy zespoł Andrzeja.

Koncert grupy ANDRZEJ TROJAK BAND w środku festiwalowej niedzieli.

Andrzej Trojak Band

Good Time Nowe brzmienie, nowa marka, nowy wokalista, ale tak naprawdę wszyscy dobrze ich znamy, czyli fuzja żywiołu jednego z ulubieńców publiczności ostatnich kilku lat - zespołu Cashflow oraz tradycji osadzonej od wielu lat na polskiej scenie country, grupy Harvest Time.
Zespół tworzą muzycy z ogromnym doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Wokalista Bartosz Humpich (Harvest Time), gitarzysta Łukasz Kulczak (Cashflow), basista Robert Szukała (Cashflow) oraz Olek Olkowski (Harvest Time & Cashflow) to wybuchowa mieszanka emocji i stylów, którymi podzielą się z nami w tym roku w Wolsztynie.

Na "Show Time by Good Time" zapraszamy w festiwalową sobotę!
Na wolsztyńskiej scenie witamy TEREN C po raz pierwszy, ale to grupa od kilku lat na polskim rynku country znana, bardzo lubiana i z pierwszym autorskim albumem na koncie.
Czy wiecie, że początki TEREN C to lata 90 ubiegłego wieku? To wtedy lider zespołu, Tomasz Połeć wraz z przyjaciółmi stworzyli pierwszy skład tej grupy. Ten etap nie przetrwał próby czasu, ale po 20 latach przerwy Tomasz spotkał ponownie na swojej zawodowej drodze jednego z dawnych członków zespołu. I tak TEREN C reaktywował się, tym razem już w skrystalizowanej formie i składzie. A gdy do zespołu dołączyła zachwycająca wszystkich swoim głosem i wdziękiem Kasia Bednarek, kariera TEREN C nabrała prawdziwego rozpędu, który szczęśliwie dla nas cały czas trwa.
W czerwcu 2017 roku zespół wydał swój debiutancki album pt. "Tak myślę sobie", który oczywiście będzie dostępny na naszym stoisku.

Zespół wykonuje przede wszystkim własne utwory, czasem korzystając ze standardów. I taki też repertuar usłyszymy na dobry początek niedzielnego wieczoru, czyli w samym środku festiwalowych atrakcji!
Teren c
Kathy Simon Band Ta wyjątkowo utalentowana młoda Artystka w Wolsztynie pojawi się po raz pierwszy i wraz ze swoim zespołem zabierze nas w ciepłe, bluegrassowe brzmienie swoich autorskich kompozycji i klasyki country.
KATHY SIMON BAND to nowa formacja założona pod koniec 2017 roku przez Kasię Sienkiewicz, ale pomimo krótkiego stażu w pełni zasłużenie zdobyli sobie już szerokie grono fanów, nie tylko w naszym kraju.

Zespół wyróżnia miękkie, ciepłe brzmienie i dwa świetnie uzupełniające się, aczkolwiek całkowicie różne żeńskie wokale: liderki KATHY SIMON i tegorocznej zdobywczyni tytułu Wokalistka Roku - KAROLINY JASTRZĘBSKIEJ, którą w Wolsztynie gościliśmy już z jej własnym zespołem.

KATHY SIMON BAND zagra dla nas w niedzielę, a na festiwalowym stoisku będzie na Was czekać debiutancki maxi-singiel zespołu, który zdecydowanie powinien znaleźc swoje miejsce w Waszych płytotekach.

ALABAMA BAND nie po raz pierwszy gości w Wolsztynie i tak jak poprzednio zaserwuje nam solidną porcję czystego country w świetnym wykonaniu.
Koncerty ALABAMA BAND, czy to w klubach czy na festiwalach zawsze ściągają pod scenę roztańczone tłumy, a ich atmosfera jest niezmiennie pogodna i emanująca radością.
Instrumentalny filar zespolu to ulubieniec countrowców: GRZEGORZ KOPKA (gitara elektryczna), który w tym roku na Czystym Country ma mnóstwo pracy i pojawi się nie tylko w składzie ALABAMA BAND.

Zabawą z ALABAMA BAND zakończymy piątkowy "PERON WOLSZTYN" oraz rozpoczniemy sobotnie emocje IX Festiwalu CZYSTE COUNTRY, a więc zapraszamy do Wolsztyna koniecznie już od piątku!
Alabama Band
Electric Roosters

Nie jest tajemnicą, że lider tego znanego i lubianego zespołu niedawno szczęśliwie "wrócił z tamtej drogi", jak sam śpiewa w najnowszym utworze grupy. I to jest świetna wiadomość.
Kolejna to ta, że dzięki temu ponownie pełen siły i energii zespół ELECTRIC ROOSTERS wystąpi dla nas w tradycyjnym koncercie rogrzewkowym "PERON WOLSZTYN" w piątkowy wieczór.


Przypomnijmy: zespół powstał w roku 1998 w Wałbrzychu z inicjatywy Władysława Magiery. Na przestrzeni czasu skład zmieniał się kilkakrotnie. Zespół gra swoje utwory autorstwa: Władysław Magiera – muzyka, Bożena Smolnicka – teksty.
W dorobku zespołu m.in. występy na Piknik Country & Folk w Mrągowie, tytuły „ Zespołu Roku” i „Piosenki Roku” ”, nagranie płyty „Jeszcze będziesz” i umieszczenie kilku własnych utworów w finałach konkursów na „Piosenkę dla kierowców” organizowanych przez I Program Polskiego Radia.
Razem z "KOGUTAMI" czekamy na Was w Wolsztynie już w piątek!

Podobnie jak w roku ubiegłym, tancerze grupy Strefa Country uświetniać będą swoimi pokazami nasz festiwal. I to już od piątku.
Tradycyjnie podczas koncertu "PERON WOLSZTYN" odbędą się warsztaty taneczne i konkurs, który poprowadzą tancerze Strefay Country i Rodeo. Konkursowym tematem tanecznym będzie układ stworzony na IX Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka, który odbył się kilka dni temu w Mrągowie. Inicjatywa ta ma swoją kontynuację na Festiwalu "Czyste Country" i zapraszamy wszystkich obecnych w piątek do wspólnego tańczenia.
W pozostałe dni ten najlepszy obecnie zespół tańca contry w Polsce będziemy oglądać pomiędzy koncertami. A może nie tylko pomiędzy... 
Nowy skład, nowe choreografie, mnóstwo dobrej energii. Nie przeoczcie tego!

Strefa Country

KRONIKA ARTYSTYCZNA

 

VIII FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" - 2017

HIGHLIGHTS: Mark Powell (USA), Kevin Buckley (FR), Blueground & Klara (CZ),

XXV-lecie Colorado Band (PL)

VII FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" - 2016

HIGHLIGHTS: "George Hamilton IV Tribute Show", George Hamilton V (USA),

Michael Lonstar (PL)

VI FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" - 2015

HIGHLIGHTS: Wayne Law (AU), G.Thomas (NO), The European Highwaymen (NO/PL),

Allan Mikušek (SK)

V FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" - 2014

HIGHLIGHTS: Daniel T Coates (USA), Arly Karlsen & Sons (NO), Blueground & Klara (CZ)

IV FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" - 2013

HIGHLIGHTS: Billy Yates (USA), Buddy Jewell (USA), Savannah (NL), Allan Mikušek (SK), Texas Heat (GER)

III FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" - 2012

HIGHLIGHTS: Ray Scott (USA), George Hamilton IV (USA), George Hamilton V (USA),

Allan Mikušek (SK), Vixva (LT)

II FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" - 2011

HIGHLIGHTS: Billy Yates (USA), Georgette Jones (USA), Savannah (NL), Rebel Bunch (GER)

I FESTIWAL "CZYSTE COUNTRY" - 2010

HIGHLIGHTS: Michelle Conner (USA), Texas Heat (GER), Vixva (LT), Karen McDawn (AT)

Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn © 2010 - 2018. www.country.wolsztyn.pl. Projekt strony: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.country.wolsztyn.pl)

stat4u